Ważniejsze osiągnięcia zawodnicze

1986

Poznań

IV Międzynarodowy Turniej Szachowy,   Grupa A

1 miejsce

1987

Jachranka

Drużynowe MP z Lechem Poznań

złoto

1988/89

Hallsberg

Międzynarodowy Turniej Juniorów

1 miejsce

1989

Jędrzejów

MP Juniorów do lat 19

1 miejsce

1989

Santiago

MŚ Juniorów do lat 20 (1-wsza norma na   mistrza międzynarodowego)

8 miejsce

1989

Warszawa

Finał MP Seniorów (2-ga norma na mistrza   międzynarodowego)

4 miejsce

1989

Łeba

Drużynowe MP z Lechem Poznań

brąz

1990

Novi Sad

Open

2-4 miejsc

Mistrz Międzynarodowy od 1990 roku

1991

Berlin

Kreuzberg – kołowy

2 miejsce

1991

Poznań

Drużynowe Błyskawiczne MP z Lechem   Poznań

srebro

1992

Częstochowa

Finał MP Seniorów

4 miejsce

1992

Manila

Szachowa Olimpiada

1992

Legnica

Drużynowe Błyskawiczne MP z Stilonem   Gorzów

srebro

1994

Częstochowa

Yawal Open

1 miejsce

1994

Rewal

Konik Morski Rewala Open

1 miejsce

1994

Jarosławiec

Jantar Jarosławca Open

2 miejsce

1995

Lubniewice

Drużynowe MP z Polonią Warszawa

brąz

1995

Racibórz

Drużynowe Błyskawiczne MP z Polonią   Warszawa

złoto

1996

Paryż

Bagneux – kołowy

1 miejsce

1996

Łuków

Drużynowe Błyskawiczne MP z Polonią   Warszawa

brąz

1996

Poznań

Poznań Masters – kołowy

1 miejsce

1996

Augustów

Drużynowe MP z Polonią Warszawa

złoto

1997

Krynica

Drużynowe MP z Polonią Warszawa

srebro

1997

Kazań

Klubowe Mistrzostwa Europy

srebro

1998

Koszalin

MK Cafe Cup Open (norma na arcymistrza)

1998

Lubniewice

Drużynowe MP z Polonią Warszawa

srebro

1998

Kędzierzyn-K

Drużynowe Błyskawiczne MP z Polonią   Warszawa

srebro

1999

Łódź

Drużynowe Błyskawiczne MP z Polonią   Warszawa

brąz

2000

Chicago

Master Challenge- Elmhurst

1-3 miejsce

2011

Ekstraliga z Polonią Warszawa

złoto

 

Ważniejsze osiągnięcia trenerskie

1995

Guarapuava

Sekundant - Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 16 – Jan   Piński

1998

Sopot

sekundant WGM Moniki Soćko finał Mistrzostw Polski kobiet

1999

Polanica

sekundant GM Roberta Kuczyńskiego finał Mistrzostw Polski

1999

Erewań

trener – Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 20

– Paweł Blehm i Agnieszka Matras

2004

Wolsztyn

trener – „Akademia Szachowa Niepełnosprawnych”

2004

Obra

trener -  Akademia Młodzieżowa PZSzach

2007

Sibenik

trener Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 18 – juniorzy   Polonii
Warszawa

2008

Zakopane

trener – obóz szachowy kadry juniorów
Polonii Warszawa

2008

Ustroń

trener – Mistrzostwa Polski do lat 10 i 12 – Dominik
Rzeszowski i Paweł Jarmuła

2008

Szczawno Zdrój

trener – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży do lat 14 – Sebastian   Malec i Filip Adamus

2008

Rewal

trener – Szachowy obóz organizowany
przez Polonię Warszawa

2009

Iwonicz Zdrój

trener – Szachowy obóz kadry juniorów
Polonii Warszawa

2009

Łazy

trener – „Wakacje z   Szachami” obóz
wakacyjny

2009

Chotowa

trener – I Liga Juniorów - Polonia   Warszawa zajęła 1
miejsce

2009

Fermo/Włochy

trener – Mistrzostwa Europy Juniorów

 Kinga Pastuszko i Maria Leks (brązowy medal)

Nagroda za osiągnięcia szkoleniowe w roku 2009 

od Ministra Sportu i Turystyki

2010

Iwonicz Zdrój

trener – Szachowy obóz kadry juniorów
Polonii Warszawa

2010

Karpacz

trener – Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18

Maria   Leks i Monika Głuszko

2010

Wisła

trener – Mistrzostwa Polski do lat 10 i 12

juniorzy Polonii Warszawa

2010

Sękocin

trener – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży do lat 14 – Paweł Jarmuła

2010

Łazy

trener – „Wakacje z   Szachami” Obóz
wakacyjny

2010

Ustroń

trener – Ekstraliga Juniorów - Polonia   Warszawa zajęła 1
miejsce

2011

Iwonicz Zdrój

trener – szachowy obóz kadry juniorów
Polonii Warszawa

2011

Suwałki

trener – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – juniorzy
Polonii Warszawa

2011

Łazy

trener – „Wakacje z   Szachami” obóz
wakacyjny

2011

Kalisz

Szkolenie dla juniorów Szkoły Szachowej „Szachmistrz”

2011

Ustroń

trener – Ekstraliga Juniorów - Polonia   Warszawa zajęła 2
miejsce

2012

Solina

trener – Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 juniorzy
Polonii Warszawa

2012

Solina

trener – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych – juniorzy Polonii Warszawa

2012

Poronin

trener – Mistrzostwa Polski do lat 12 juniorzy
Polonii Warszawa

2012

Łazy

trener – „Wakacje z   Szachami” Obóz
wakacyjny

2012

Gołuchów

trener – Akademia WZSzach

2012

Poznań

trener – Akademia WZSzach

2013

Iwonicz Zdrój

trener – Szachowy obóz kadry juniorów
Polonii Warszawa

2013

Wałbrzych

trener – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych – juniorzy Polonii Warszawa

2013

Warszawa

trener – Akademia MZSzach

2013

Łazy

trener – „Wakacje z   Szachami” Obóz
wakacyjny

2013

Karpacz

trener – Ekstraliga Juniorów - Polonia   Warszawa zajęła 3
miejsce

2014

Iwonicz Zdrój

trener – Szachowy obóz kadry juniorów
Polonii Warszawa

2014

Jastrzębia Góra

trener – Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 juniorzy
Polonii Warszawa

2014

Spała

trener – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych – juniorzy Polonii Warszawa

2014

Konya/Turcja

trener polskiej drużyny juniorów w IV Międzynarodowym Festiwalu Gier „Rumi 2014”

2014

Łazy

trener – „Wakacje z   Szachami” Obóz
wakacyjny

2014

Iasi

trener  polskiej drużyny na  Drużynowe Mistrzostwa Europy juniorów do lat 18 – srebrny medal

2014

Kielce

trener – Ekstraliga Juniorów - Polonia   Warszawa

2014

Poznań

trener – Akademia WZSzach

2014

Gyor/Węgry

trener polskiej drużyny na Olimpiadzie juniorów do lat 16

Nagroda za osiągnięcia szkoleniowe w roku 2014

od Ministra Sportu i Turystyki

2015

Jastrzębia Góra

trener – Mistrzostwa Polski młodzików do lat 10 juniorzy
Polonii Warszawa

2015

Poznań

trener – Akademia WZSzach

2015

Karpacz

trener – Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 juniorzy
Polonii Warszawa

2015

Suwałki

trener – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych – juniorzy Polonii Warszawa

2015

Łazy

trener – „Wakacje z   Szachami” Obóz
wakacyjny

2015

Ustroń

trener – Ekstraliga Juniorów - Polonia   Warszawa zajęła 2
miejsce